215

KULÜPLER

Matematik ve Bilgisayar Kulübü

MBK_LOGO-e1297254590275-230x107
İTÜ Matematik ve Bilgisayar Kulübü, Kültür Sanat Birliği bünyesinde uzmaklık kulübü olarak 1996 yılında resmen kurulmuştur. Bilişim, teknoloji, finans ve insan kaynakları alanlarında seminer ve organizasyonlar düzenleyerek, Excel, .NET, C# gibi programların ücretsiz veya düşük ücretli kurslarını vererek üyelere kendilerini geliştirme imkanı sağlamaktadır.

İTÜ MBK, işlerin daha kolay ve sistemli yürümesi açısından Bilişim Departmanı, Finans Departmanı, Proje ve Eğitim Departmanı, İnsan Kaynakları Departmanı, Organizasyon Departmanı, Basın Departmanı olmak üzere 6 departmandan oluşmaktadır.


Fizik Mühendisliği Kulübü

logo-150x150

2007-2008 öğretim yılında İTÜ Fizik Kulübü olarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren aktivitelerini devam ettiren kulübümüz, 2010-2011 öğretim yılında dinamik kadrosu, yeni adı, logosu ve büyük hedefleriyle faaliyetlerini sürdürmekte olan bir öğrenci kulübüdür.Fizik Mühendisleri Odası ve İTÜ İİKM ile çalışmalar yapmaktadır. 128 kayıtlı üyesi bulunan kulüp, İTÜ Kültür ve Sanat Birliği çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. 


Kimya Kulübü

Kimya Bölümü dahilinde önceden beri var olan Kimyagerliğe Hazırlık Kulübü’nün 2005 yılında yeniden yapılandırılmasıyla temeli atılan bir öğrenci kulübüdür. İTÜKİM, yeni yüzüyle yalnızca Kimya Bölümü öğrencilerine hizmet eden bir kulüp olmaktan çıkmış; genel olarak kimya ile ilgilenen tüm İTܒlülerin bir araya gelebileceği sosyal-bilim kulübü olma özelliği de kazanmıştır.

Etkinliklerini üye herkesin ortak katılımı ile yürüten kulübümüz, İTÜ’nün önemli uzmanlık kulüplerinden biridir. Bunun yanında, kulübümüz Türkiye’nin önde gelen kimya öğrenci topluluklarındandır.


Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü

2001-2002 akademik yılında çalışmalarına başlayan Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü (MBG Kulüp), bölüm öğrencileri başta olmak üzere MBG alanlarında ilgili tüm üniversitelileri ortak bir platformda toplamak amacıyla kurulmuştur. Kulübün halen yaklaşık 100 üyesi bulunmaktadır. Üyelerin büyük çoğunluğu düzenli olarak kulüp faaliyetlerinde görev almaktadır.

Kulübün internet sayfası: İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü